Przejdź do treści

Dlaczego warto zrobić test na nietolerancję pokarmową?

Czy wiesz, że większość ludzi ma nietolerancję pokarmową? To może dotyczyć także Ciebie.

Aby sprawdzić, czy ma się nietolerancję pokarmową należy wykonać profesjonalny, wiarygodny test. Na podstawie uzyskanych wyników dowiemy się, jakie produkty spożywcze i pokarmy są nietolerowane przez Twój organizm. Pozwali to na zastosowanie indywidualnej diety dla każdej osoby, w oparciu o składniki, które są dla niej tolerowane. Dzięki temu można zlikwidować dolegliwości i zacząć cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem na długo.

Na czym polega badanie nietolerancji pokarmowej?

food detective

Badanie nietolerancji pokarmowej polega na wykryciu podwyższonego poziomu przeciwciał IgG, które pojawiają się przy spożyciu produktów i pokarmów, a które też wywołują szkodliwe reakcje.

To co dla jednego jest zdrowe, dla drugiego może okazać się trucizną, dlatego test jest indywidualnym badaniem wykrywającym reakcje twojego organizmu.

Dzięki wielu obserwacją klinicznym i badaniom naukowym stwierdza się, że nietolerancja pokarmowa IgG, może być przyczyną wielu objawów chorobowych, które dotychczas nie były wiązane przyczynowo ze stosowaną dietą.

Naukowcy przebadali też wpływ eliminacji pokarmów i produktów, który u danej osoby wywołują szkodliwą reakcję organizmu na ich jakość życia i poprawę zdrowia  Okazało się, że pacjenci, którzy wykonali test na nietolerancję pokarmową i wyeliminowali ze swojej diety szkodliwe produkty w oparciu o wyniku testu zauważyli poprawę swojego samopoczucia i eliminację objawów chorobowych.

Liczne badania wykazujące korzystne efekty stosowania diety opartej na eliminacji pokarmów powodujących wysokie poziomy IgG udowadniają także, że  otyłość i miażdżyce mogą być powodowane nietolerancją pokarmową. Istnieją także badania naukowe, które potwierdzają, że dieta eliminująca produkty zidentyfikowane testem na nietolerancję pokarmową jest skuteczną metodą walki z wieloma chorobami.

Jeśli borykasz się długotrwale z jakąś dolegliwością problemem może być niezdiagnozowana nietolerancja pokarmowa.

Jedynym rozwiązaniem jest badanie na nietolerancję pokarmową za pomocą skutecznego testu takiego jak  FoodDetective™ i w oparciu o uzyskane wyniki, zastosowanie odpowiedniej diety doskonale dopasowanej do twojego organizmu.

Indywidualna dieta oparta na pokarmach tolerowanych przez twój organizm jest zalecana m.in. przy takich chorobach jak:

  • migreny, bóle głowy,
  • zespół jelita nadwrażliwego,
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
  • nadciśnienie,
  • miażdżyca,
  • reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa,
  • atopowe zapalenie skóry, łuszczyca,
  • choroba Hashimoto,
  • choroby układu oddechowego.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie spożywasz pokarmów i produktów spożywczych, których nie toleruje twój organizm i które w rezultacie mają niekorzystny wpływ na twoje zdrowie – wykonaj prosty w użyciu test FoodDetective™ na nietolerancję pokarmową, aby dowiedzieć się, jakie pokarmy powodują przyczynę twoich dolegliwości zdrowotnych.

Share Button