Przejdź do treści

Co warto wiedzieć o nietolerancji pokarmowej?

To co dla jednego jest zdrowe, dla drugiego może okazać się trucizną, dlatego test jest indywidualnym badaniem uwzględniającym Twój metabolizm i reakcje twojego organizmu.

Co warto wiedzieć o nietolerancji pokarmowej?

Jesteś tym, co jeszCzy wiesz, że to, co jesz ma bezpośredni wpływ na twoje zdrowie?

Jedzenie pokarmów niekorzystnych dla twojego układu odpornościowego  prowadzi do powstawania stanów zapalnych w organizmie, które następnie są przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych jak m.in. nadwaga i otyłość, miażdżyca, cukrzyca, ciśnienie, choroby immunologiczne.

Nietolerancja pokarmowa może także przyczyniać się do występowania wielu objawów i zaburzeń przewlekłych, które dotąd nie były wiązane przyczynowo ze stosowaną dietą.

Objawem nietolerancji pokarmowej jest podwyższone występowanie przeciwciał IgG w organizmie, które pojawiają się w kontakcie z produktem nietolerowanym przez organizm, tworzą stany zapalne, wywołują szkodliwe długofalowe reakcje, będące ogniskiem zapalnym dla wielu chorób.

Spożywanie pokarmów wywołujących nietolerancję pokarmową powoduje nasilenie różnych dolegliwości zdrowotnych, takich jak m.in.:

zdrowa kobieta
  • depresja,
  • przemęczenie,
  • migreny, bóle głowy,
  • nadwaga i otyłość,
  • miażdżyca, cukrzyca,
  • wysypki na skórze,
  • zapalenie atopowe skóry,
  • choroby jelit,
  • choroby układu trawiennego, bóle kości i stawów.

Rozwiązaniem jest przestrzeganie indywidualnej diety dopasowanej do twojego organizmu, eliminującej produkty, których nie powinieneś jeść. Aby stworzyć taką dietę i aby była skuteczna – trzeba sprawdzić, które pokarmy wywołują w Twoim organizmie szkodliwe reakcje. Jak to zrobić?

Jak sprawdzić, czy dolega nam nietolerancja pokarmowa?

Najłatwiejszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest wykonanie testu na nietolerancję pokarmową w celu zidentyfikowania pokarmów powodujących przyczynę dolegliwości. Skuteczne i wiarygodne przeprowadzenie badania zapewnią nam kompleksowe testy na nietolerancję pokarmową FoodDetective™, FoodTest i FoodPrint®, które rekomenduje wielu lekarzy i dietetyków.  

Testy te jako jedyne zapewniają szeroki zakres diagnostyki od 59 do 222 produktów spożywczych.

Zastosowanie nowoczesnej technologii mikromacierzy opartej na zasadzie ELISA oraz klasycznej metody immunoenzymatycznej (ELISA) gwarantuje najwyższą czułość, dokładność i wiarygodność testów.

FoodDetective™, FoodTest i FoodPrint® to wysoko wyspecjalizowane narzędzia diagnostyczne badające przeciwciała IgG  wywołane przez nietolerancję pokarmową na podstawie małej próbki krwi pobranej z palca.

Efekt? W szybki i prosty sposób możesz dowiedzieć się, jakich pokarmów i produktów spożywczych nie toleruje twój organizm i czego powinieneś unikać. Dzięki temu poprawisz jakość i komfort swojego życia i pozbędziesz się dokuczliwych kłopotów zdrowotnych.