Test Candida, czyli badanie na obecność drożdżaka

Candida: drożdżak, który jest zagrożeniem dla osłabionego organizmu

Należałoby przyjąć, że candida jest szczególnym rodzajem grzyba, który składa się na naturalną florę bakteryjną jelit człowieka, ale jego obecność wykazują także usta, pochwa oraz wiele błon śluzowych.

Candida w organizmie zdrowego człowieka nie jest zagrożeniem; kiedy jednak dochodzi do poważnego zaburzenia równowagi probiotycznej, drożdżak może przybrać groźnej formy, szybko się namnażając, a to może w konsekwencji prowadzić do występowania poważnych problemów zdrowotnych.

W ostateczności, candida może prowadzić do kandydozy.

Objawy grzyba candida

Nadmierny rozwój drożdżaka bywa powodem dla którego występuje szereg złożonych objawów. Do najczęściej występujących należą:

 • przewlekłe bóle głowy (mogą objawiać się jako te migrenowe),
 • długotrwałe poczucie bólu w stawach i mięśniach,
 • szeroko rozumiane słabe samopoczucie i zmęczenie,
 • zmiany skórne w postaci trądziku, wysypki oraz pozostałych,
 • okresowe alergie,
 • zaburzenia pamięci, trudność w koncentracji, niemoc do nauki,
 • permanentny niepokój, stan depresyjny i pozostałe zmiany psychiczne,
 • problemy z płodnością (u kobiet zdarzają się zaburzenia okresu),
 • poczucie wzdęcia, nudności, pojawiające się okresowo biegunki i bóle brzucha,
 • okresowe zapalenie pochwy,
 • nawracające zapalenia ucha i gardła.

Dlaczego candida sprawia poważne trudności?

Powodami, dla których dochodzi do niespodziewanego przerostu drożdżaka są na ogół silne środki steroidowe, antykoncepcyjne oraz długotrwale przyjmowane antybiotyki.

Zdarza się, że candida sprawia trudności osobom, które przeszły więcej niż jedną ciążę oraz u cukrzyków. Wysoka wykrywalność problemu występuje także o wieloletnich palaczy.

Dlaczego warto wykryć candida?

Zdaniem ekspertów, candida może być powodem tak wielu trudności zdrowotnych, że przeprowadzenie właściwego testu bywa kojące i rozwiązujące znaczną część dolegliwości. Sama analiza objawów na ogół nie przynosi pożądanych rezultatów.

Test na candida

Testy pozwalają na wykrycie wyraźnie podwyższonego poziomu przeciwciał igC candida oraz IgM. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi do diagnostyki oraz monitorowania, możliwe jest blisko stuprocentowe wykrycie przerostu drożdżaka.

W jaki sposób obniżyć poziom candida do pożądanego? W takim przypadku najlepiej zasięgnąć porady lekarza prowadzącego, który może wskazać na środki przeciwgrzybiczne oraz zastosowanie odpowiedniej diety, a także ewentualne wyeliminowanie stosowania antybiotyków oraz silnych środków steroidowych.

Share Button

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? - ZAPISZ SIĘ!

Otrzymasz od nas specjalny poradnik, który pomoże Ci zadbać o zdrowie i zyskać lepsze samopoczucie oraz BEZPŁATNĄ interpretację wyniku badania testem FoodDetective™

I agree to have my personal information transfered to GetResponse ( more information )

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Berio s.c. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, ul. Józefa Chełmońskiego 17 lok. 9, w celu świadczenia usług drogą elektroniczną za pośrednictwem serwisu nietolerancja-pokarmowa.eu

Udostępnij na Google+